Auglīgās dienas

Kad sievietei ir auglīgās dienas? Šis jautājums ir aktuāls katrai sievietei, kas vēlas ieņemt bērnu. Ja jūs precīzi zināt, kad jūsu ķermenis ir auglīgs, jūs varat plānot seksu īstajā laikā. Tas ievērojami palielina jūsu iespējas palikt stāvoklī.

Veiciet auglības testu

Kas ir auglīgās dienas?

Auglīgās dienas ir periods, kad sievietes ķermenis ir vislabāk sagatavots apaugļošanai. Citādi šo laiku sauc arī par “auglības logu”, kas ir ļoti precīzi: jums jāprot ielēkt šajā logā, pirms tas aizveras. Tieši auglīgajās dienās ieteicams biežāk mīlēties ar partneri, ja vēlaties palikt stāvoklī. Zinot precīzu auglīgā perioda datumu, iespējas iestāties grūtniecībai ievērojami palielinās. Protams, tas attiecas uz gadījumiem, kad jums un jūsu partnerim nav auglības problēmu.

OVULĀCIJA

Ovulācija ir process sievietes ķermenī, kurā olšūna atstāj olnīcu un nonāk olvadā, pēc tam nonākot dzemdē. Apaugļošana notiek olvadā. Tāpēc ir tik svarīgi zināt ovulācijas laiku – tā jūs zināsiet savas auglīgās dienas.

KAD SIEVIETEI IR AUGLĪGĀS DIENAS?

Auglīgās dienās ietilpst ovulācijas laiks – dažas dienas pirms un tūlīt pēc tās. Parasti saka, ka auglīgās dienas ilgst apmēram 6 dienas, taču tas ir atkarīgs no cikla ilguma un var atšķirties arī katra cikla periodā. Labākais laiks, kad mīlēties ar nolūku ieņemt bērnu, ir trīs dienas pirms ovulācijas. Tas ir tāpēc, ka vīrieša sperma paliek dzīvotspējīga apmēram 3 dienas, tāpēc mīlēšanās trešajā / otrajā / pirmajā dienā pirms ovulācijas nodrošinās, ka jūs nepalaidīsiet garām ovulāciju, un vīrieša sēkla jau būs jūsu ķermenī, kad tā sāksies. Šādi jūs veiksmīgi ieņemsiet bērnu.

KĀ ZINĀT AUGLĪGĀS DIENAS?

Ir vairākas iespējas, kā uzzināt par savām auglīgajām dienām. Vienkāršākais, bet arī vismazāk uzticamais veids ir zināt sava cikla ilgumu, paredzot olšūnas ovulācijas datumu no statistikas vidējā rādītāja, kas iegūts no liela skaita sieviešu datu. Piemēram, ja jūsu cikls ilgst 28 dienas, tad ovulācija notiek cikla 14. dienā. Diemžēl šī metode ir balstīta tikai uz pieņēmumu, ka jūsu cikls būs vidējs, un ovulācija notiks arī pareizajā laikā. Tomēr ne tikai dažādu sieviešu cikli ir atšķirīgi, bet arī vienas sievietes cikli var būt atšķirīgi, tāpēc šī metode nav ļoti piemērota. Jūs varat izmantot ovulācijas kalkulatoru, kas darbojas pēc līdzīga principa: ja jūs zināt sava pēdējā cikla pirmās dienas datumu un parasto cikla ilgumu, šis kalkulators automātiski aprēķina nākamās ovulācijas datumu. Ovulācijas kalkulatoru var atrast tiešsaistē.

Vēl viens veids ir ķermeņa temperatūras mērīšana. Pamostoties no rīta, izmēriet temperatūru, un jūs varēsiet noteikt, vai ovulācija notiek jūsu ķermenī vai tikko ir notikusi. Tieši pirms ovulācijas paaugstinātais progesterona hormona līmenis paaugstina ķermeņa temperatūru. Diemžēl temperatūras mērīšana ziņo par ovulāciju jau post factum, t.i., kad tā jau ir notikusi. Tad var jau būt par vēlu (bet iespējams) palikt stāvoklī, pat mīlējoties tajā pašā dienā.

Visprecīzākās auglīgās dienas nosaka ovulācijas tests, kas ir jutīgs pret LH (luteinizējošā hormona) daudzumu urīnā. Šī hormona līmenis strauji paaugstinās apmēram 36 stundas pirms ovulācijas. Tādēļ, ja jums ir bijis ovulācijas tests un tas ir pozitīvs, jums ir vismaz apmēram trīs auglīgas dienas, kuru laikā jūs varat mīlēties ar savu partneri. Auglīgajās dienās ieteicams mīlēties vismaz katru otro dienu. Daži eksperti neiesaka mīlēties katru dienu, jo tas var izraisīt nelielu spermas kvalitātes pasliktināšanos, taču šis apgalvojums ir apšaubāms.

Pārbaudīt, vai esat stāvoklī, var veicot grūtniecības testu – tos var iegādāties gan aptiekās, gan internetā.