Esmu gatava grūtniecībai – ko tālāk?

Esat gatava grūtniecībai? Pirmkārt, apsveicam! Lēmuma pieņemšana par bērna piedzimšanu ir milzīgs pavērsiens dzīvē. Šādā brīdī būtu jānovērtē, vai jūsu ķermenis ir gatavs grūtniecībai. Ir dažādas lietas, ko jūs varat darīt lietas labā, un šeit mēs aprakstīsim pāris no tām. Ieviešot vairākas no tām arī savā ikdienā, jūs parūpēsieties, ka grūtniecības iestāšanās process tiks pēc iespējas vairāk atvieglots.

Padomi, kad esat gatava grūtniecībai

Ja vēlaties palikt stāvoklī, jums jāpārtrauc jebkāda veida kontracepcijas līdzekļu lietošana, kurus pašlaik izmantojat. Jūs varat palikt stāvoklī uzreiz pēc dažu kontracepcijas veidu, piemēram, kontracepcijas tablešu lietošanas pārtraukšanas. Patiesībā daudzām sievietēm pirmās menstruācijas sākas divu nedēļu laikā pēc tablešu lietošanas pārtraukšanas. Kad sākas mēnešreizes, sākas arī pirmais cikls. Dažas sievietes paliek stāvoklī uzreiz pēc tam, bet citām tas aizņem dažus mēnešus.

Sāciet lietot multivitamīnus un citas derīgas uzturvielas.

Grūtniecība ir tieši saistīta ar jūsu ķermeņa rezervēm. Palieliniet tās, uzņemot multivitamīnus, lai novērstu kādas iespējamās nepilnības vai trūkumus, kas radušies no nepilnīgas ēdienkartes. Vēl labāk ir tad, ja lietojat grūtniecībai speciāli paredzētus vitamīnus, jo pirmsdzemdību vitamīni ir īpaši izstrādāti, lai sniegtu jūsu ķermenim nepieciešamās vielas. Pirmsdzemdību vitamīnu lietošanas uzsākšana tagad palīdzēs izvairīties no svarīgu vitamīnu un vielu trūkumiem grūtniecības sākumā. Jums būs arī laiks izmēģināt dažādus zīmolus, lai redzētu, kuri vislabāk darbojas tieši jūsu ķermenim. Papildus pirmsdzemdību vitamīniem jums var būt nepieciešams lietot arī papildu folijskābes vai folātu tabletes. Noteikti pārbaudiet vitamīnu etiķeti, lai uzzinātu, vai tie satur visu diennaktī nepieciešamo daudzumu, vai tikai daļu no tā.

Ievērojiet veselīgu dzīvesveidu.

Jūs varat arī iegūt daudzus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas, ēdot veselīgu, sabalansētu uzturu. Izbaudiet veselīgus ēdienus un aizmirstiet par visu apstrādāto pārtiku. Ja jūsu budžets to atļauj, iespējams, vēlēsieties savā uzturā iekļaut vairāk bioloģisko augļu un dārzeņu, lai ierobežotu toksīnu iedarbību. Arī vingrošana ir lielisks veids, kā uzlabot veselību. Kustības vismaz četras līdz piecas reizes nedēļā palīdzēs jums sagatavoties grūtniecībai. Jūsu mērķis ir iegūt vismaz 150 minūtes mērenas aktivitātes katru nedēļu. Ja iepriekš neesat bijusi pārāk aktīva, tad iesakām izvēlieties kaut ko vieglu, piemēram, staigāšanu, ko varat darīt uzreiz ārpus mājas. Sāciet ar 15 minūšu garām pastaigām un pakāpeniski pagariniet tās. Ja vēlaties vairāk izaicinājumu, izmēģiniet enerģiskas aktivitātes, piemēram, skriešanu, riteņbraukšanu vai pārgājienus. Jūs saņemsiet papildu ieguvumus veselībai, veicot vairāk vingrinājumu.

Dodieties uz apskati pie ārsta.

Ja sekojat līdzi ikgadējiem analīžu rādītājiem, tas palīdzēs novērst veselības problēmas, pirms tās kļūst smagas. Kad gatavojaties grūtniecībai, tas ir īpaši svarīgi. Ārsts jūs pārbaudīs un, iespējams, veiks asins analīzes, lai pārbaudītu holesterīna līmeni un daudz ko citu. Šajā vizītē jūs varat arī norādīt uz jebkādām citām veselības problēmām, kas jums varētu rasties. Atkarībā no vairākiem faktoriem (vecuma, iepriekšējām auglības problēmām utt.), būtu labi ieplānot īpašu vizīti un sazināties ar savu dzemdību speciālistu vai ginekologu. Šajā vizītē jums noteikti jautās par jūsu cikla garumu un ovulācijas periodu, kuru ātri un vienkārši noskaidrot palīdz ovulācijas testi. Ovulācijas tests ir ērti lietojams un jau pēc dažām minūtēm jums paziņos par to, vai jūs ovulējat vai nē. Tas darbojas tieši tāpat kā grūtniecības tests. Sākumā būs nepieciešami vairāki ovulācijas testi, lai jūs varētu noteikt precīzo laika logu, kurā šis process notiek jūsu ķermenī, bet nākošajā mēnesī pietiks tikai ar dažiem, lai to apstiprinātu. Šī informācija noderēs gan ginekologa apmeklējuma laikā, gan arī tad, ja nāksies doties pie dzemdību vai auglības speciālista.