Grūtniecības pazīmes

Dažādām sievietēm grūtniecības pazīmes izpaužas ļoti atšķirīgi, šeit tiek apskatīti tikai parastie un visbiežāk sastopamie simptomi. Labākais veids, kā pārliecināties, vai esat stāvoklī, ir veikt grūtniecības testu. Tomēr ir arī vairāki citi veidi, iespējams, mazāk uzticami, bet tos ir vērts zināt katrai sievietei. It īpaši, ja jūs neplānojat grūtniecību: tad, zinot par šiem simptomiem, visticamāk sapratīsiet, ka esat stāvoklī.

Katras sievietes ķermenis ir unikāls, un katra grūtniecība ir individuāla lieta. Grūtniecības pazīmes var būt atšķirīgas ne tikai starp dažādām sievietēm, bet arī starp vienas un tās pašas sievietes vairākām grūtniecībām. Turklāt agrīnās grūtniecības pazīmes parasti ir ļoti līdzīgas menstruāciju simptomiem, tāpēc sievietes bieži tām nepievērš lielu uzmanību.

Šajā rakstā aprakstītas visbiežāk sastopamās agrīnās grūtniecības pazīmes sievietēm. Ir svarīgi atcerēties, ka šos simptomus var izraisīt ne tikai grūtniecība, tādēļ, ja pamanāt vienu vai otru šeit aprakstīto simptomu, tas uzreiz nenozīmē, ka esat stāvoklī. Vienīgais veids, kā būt pilnīgi pārliecinātai, ir grūtniecības tests.

Vēdera sāpes un asiņošana

Dažas dienas pēc apaugļošanas apaugļotā olšūna nosēžas dzemdes sieniņā. Tas var izraisīt pirmās grūtniecības pazīmes – asiņošanu un dažos gadījumos sāpes vēderā (apakšējā rajonā). To sauc par implantēšanas asiņošanu, kuras laikā menstruāciju laikā izdalās daudz mazāk asiņu nekā parasti. Tas var notikt 6-12 dienas pēc apaugļošanas. Sāpes vēdera lejasdaļā atgādina arī menstruāciju laikā novērotās sāpes, taču tās nav tik spēcīgas un intensīvas.

Papildus asiņošanai bieži sastopami arī balti izdalījumi. Tā kā tūlīt pēc apaugļošanās maksts sienas šūnas sāk dalīties ātrāk, veidojas šie izdalījumi. Tie var turpināties arī vēlāk grūtniecības laikā. Tā ir pilnīgi normāla un nekaitīga parādība. Tomēr, ja izdalījumi rada sliktu smaku, jūs jūtat niezi un dedzinošu sajūtu, jums vajadzētu apmeklēt ārstu.

Krūtis

Krūšu izmaiņas ir raksturīgas agrīnai grūtniecībai. Sievietes ķermenis piedzīvo pēkšņas hormonālā līdzsvara izmaiņas gandrīz uzreiz pēc apaugļošanās. Tā rezultātā krūtis var palielināties, kļūt jutīgas pēc nedēļas vai divām pēc apaugļošanas. Dažām sievietēm rajons ap krūšu galiem kļūst tumšāks. Atcerieties, ka paies dažas nedēļas, līdz ķermenis pielāgosies hormonu izmaiņām, un tajā brīdī paaugstinātajam krūšu jutīgumam un no tā izrietošajam diskomfortam būtu jāpāriet.

Nogurums

Noguruma sajūta ir ļoti izplatīta jau no pirmajām grūtniecības nedēļām. Šis simptoms parasti rodas apmēram nedēļu pēc apaugļošanās. Kāpēc jūs jūtaties nogurusi? Tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar progesterona hormona palielināšanos organismā, kā arī cukura līmeņa pazemināšanos asinīs, asinsspiediena pazemināšanos un asins ražošanas palielināšanos.

Ja nogurums patiešām ir saistīts ar grūtniecību, tad jums vajadzētu vairāk atpūsties. Ēdiet arī pārtikas produktus ar augstu olbaltumvielu un dzelzs saturu.

Slikta dūša

Slikta dūša, iespējams, ir vispazīstamākā grūtniecības pazīme. Tomēr tas neskar visas sievietes. Sliktas dūšas cēloņi nav pilnīgi skaidri, bet tiek uzskatīts, ka tos izraisa hormonālā līdzsvara izmaiņas. Kaut arī slikta dūša parasti rodas no rīta, dažādām sievietēm tā var notikt jebkurā dienas laikā.

Arī dažas sievietes sāk izjust lielu vēlmi pēc noteiktiem ēdieniem vai, gluži pretēji, sāk ienīst noteiktus pārtikas produktus. Arī pie tā vainojami hormoni. Šis efekts var būt tik spēcīgs, ka agrāk mīļākie ēdieni var sākt izraisīt nelabumu.

Dažreiz slikta dūša, nelabums vai bada sajūta pēc noteiktām ēdienreizēm var ilgt visu grūtniecības laiku. Tomēr šīs grūtniecības pazīmes parasti izzūd pēc 13-14 grūtniecības nedēļām. Jebkurā gadījumā jums jāievēro veselīga un barojoša diēta, lai auglis, kas attīstās, iegūtu visas nepieciešamās barības vielas. Par to varat konsultēties ar savu ārstu.

MENSTRUĀCIJU KAVĒŠANĀS

Droši vien visredzamākā grūtniecības pazīme ir kavētas menstruācijas. Parasti tieši tad sievietes mēdz veikt grūtniecības testu. Tomēr menstruāciju kavēšanās ne vienmēr ir saistīta ar sievietes grūtniecību. Turklāt asiņošana, kā minēts iepriekš, var rasties arī grūtniecības laikā. Tādēļ jums jākonsultējas ar ārstu: kad asiņošana grūtniecības laikā ir pilnīgi normāla un kad ir vērts uztraukties?

UZZINIET, KAD DZIMS JŪSU BĒRNS, IZMANTOJOT GRŪTNIECĪBAS KALKULATORU >>

Arī citi faktori var izraisīt mēnešreižu kavēšanos. Piemēram, straujš svara pieaugums vai svara samazināšanās. Hormonu nelīdzsvarotība, nogurums, stress var arī būt menstruāciju kavēšanās cēloņi. Dažām sievietēm pēc kontracepcijas pārtraukšanas kādu laiku menstruācijas nav. Tomēr, ja menstruācijas ir aizkavējušās un jums ir aizdomas, ka esat stāvoklī, vienkārši veiciet grūtniecības testu.

CITAS GRŪTNIECĪBAS PAZĪMES

Izmainīts hormonālais līdzsvars grūtniecības laikā izraisa vairāk simptomu:

  • Pastiprināta urinēšana. Lielākajai daļai sieviešu šis simptoms parādās 6-8 grūtniecības nedēļā. Lai gan tas var būt saistīts ar infekciju, cukura diabētu vai diurētisko līdzekļu pārdozēšanu, ja esat grūtniece, hormonālās ietekmes dēļ urinēsiet biežāk.
  • Aizcietējumi. Paaugstināts hormona progesterona līmenis grūtniecības laikā var izraisīt aizcietējumus, jo šis hormons palēnina pārtikas kustību kuņģa-zarnu traktā. Jūs varat atvieglot situāciju, dzerot daudz šķidruma, vingrojot un ēdot pārtiku ar augstu šķiedrvielu saturu.
  • Garastāvokļa maiņas. Tās ir ļoti bieži sastopamas grūtniecēm, īpaši pirmajā trimestrī. Pie tā arī vainojami hormoni.
  • Galvassāpes un muguras sāpes. Lielākā daļa grūtnieču sūdzas par biežām mērenām galvassāpēm, un dažām attīstās hroniskas muguras sāpes.
  • Reibonis, ģībonis. To var izraisīt asinsvadu paplašināšanās, pazemināts asinsspiediens un pazemināts cukura līmenis asinīs.
  • Grūtniecei var rasties visas šīs grūtniecības pazīmes vai tikai viena vai divas no tām. Ja kāds no šiem simptomiem sāk jūs apgrūtināt, konsultējieties ar savu ārstu par to, kā jūs varat tos novērst.