Kad veikt grūtniecības testu?

Ja jums ir aizdomas, ka esat stāvoklī, vienkāršākais veids, kā to uzzināt, ir veikt grūtniecības testu. Ja tests ir pozitīvs, to var atkārtot, un, ja rezultāts tiek apstiprināts atkārtoti, jūs jau varat runāt ar savu ārstu. Zemāk ir minēti daži tipiski gadījumi, kad veikt grūtniecības testu.

Pētījumi rāda, ka grūtniecības testa rezultāti tiek apstiprināti par 99 procentiem gadījumos, kad sieviete to veic pēc menstruāciju kavēšanās. Grūtniecības testu priekšrocība ir tā, ka tos ir viegli lietot mājās un tie ir diskrēti. Rezultāts ir zināms dažu minūšu laikā.

Šie ir gadījumi, kad veikt grūtniecības testu.

Menstruāciju kavēšanās

Šī ir vispazīstamākā un uzticamākā pazīme, ka esat stāvoklī. Tomēr, ja jūs uzmanīgi nesekojat līdzi menstruāciju datumiem, var būt grūti atpazīt, ka menstruācijas ir novēlotas. Grūtniecības testu ieteicams veikt, ja kopš pēdējām menstruācijām ir pagājis vairāk nekā mēnesis. Ir svarīgi atcerēties, ka stress, noteiktas diētas, lietotie medikamenti un citi faktori var arī izraisīt menstruāciju kavēšanos.

Pievērsiet uzmanību arī izdalījumiem no maksts. Neliela asiņošana bieži tiek novērota grūtniecības sākumā, jo tieši šajā laikā apaugļotā olšūna piestiprinās pie dzemdes sienas. Uzraugiet izdalījumu krāsu, biezumu, asins daudzumu utt.

Ja jums sākas šāda veida asiņošana vai grūtniecības tests ir pozitīvs, sazinieties ar savu ārstu.

Sāpes vēderā

Implantācija (apaugļotas olšūnas piestiprināšanās pie dzemdes sienas) var izraisīt arī līdzīgas sāpes kā menstruāciju laikā. Grūtniecības sākumā šādas sāpes rodas visai bieži. Tātad, ja jūtat ko līdzīgu menstruāciju krampjiem, bet menstruācijas nesākas – izmantojiet grūtniecības testu. Parasti jau 7-10 dienas pēc implantācijas urīnā var noteikt tā saukto grūtniecības hormonu (hCG).

Sāpes krūtīs

Grūtnieces ķermenis sāk ražot arvien vairāk estrogēna un progesterona hormonu, un to darbība maina sievietes ķermeni tā, lai sagatavotu to augļa attīstībai.

Jūsu krūtis var kļūt jutīgas un nedaudz palielinātas, jo tajās nonāk palielināts asins daudzums. Krūšgali var kļūt nedaudz sāpīgi un vēnas uz krūtīm tumšākas.

Tomēr šie simptomi bieži sastopami arī pirms menstruāciju laikā, tāpēc tā ne vienmēr ir pazīme, ka esat stāvoklī.

Pārmaiņas ķermenī

Agrīnās grūtniecības laikā papildus sāpēm vēderā un paaugstinātai krūšu jutībai sievietei var būt šādi simptomi:

slikta dūša

nepatika pret ēdienu (daži produkti ir vēlami, bet citi nav vēlami)

nogurums

bieža urinēšana

Laika gaitā šie simptomi var pasliktināties līdz pirmā grūtniecības trimestra beigām, kad hCG līmenis organismā izlīdzinās. Vienkārši sekojiet līdzi savam ķermenim un visām neparastajām izmaiņām. Ja rodas kaut kas neparasts, veiciet grūtniecības testu.

Kontracepcijas līdzekļi nedarbojās

Kontracepcijas tabletes, prezervatīvi un citi kontracepcijas līdzekļi nav simtprocentīgi efektīvi. Pat ar tiem ir mazas iespējas palikt stāvoklī. Prezervatīvi var plīst, var aizmirsties iedzert tableti un tā tālāk. Tāpēc, pat ja lietojat kontracepcijas līdzekļus, nevilcinieties un veiciet grūtniecības testu, ja jums parādās grūtniecības simptomi.

Ja rodas šaubas – veiciet grūtniecības testu

Īsāk sakot, katrai auglīgai sievietei, kas dzīvo aktīvu dzimumdzīvi, ir iespēja katru mēnesi palikt stāvoklī, pat ja abi partneri lieto kontracepciju. Tāpēc, ja jums rodas aizdomas, ka esat stāvoklī, lieki negaidiet un pārliecinieties – izmantojiet grūtniecības testu.

Vislabāk ir veikt testu pēc kavēšanās. Lasiet vairāk par grūtniecības testu lietošanu šeit.

Grūtniecības testus var iegādāties šeit >>