Menopauze ir posms sievietes dzīvē no auglīgā vecuma beigām līdz olnīcu hormonālās funkcijas zaudēšanai. Tās laikā dzimumorgānos notiek novecošanās procesi. Menopauze tiek oficiāli diagnosticēta, ja sievietei 12 mēnešus pēc kārtas nenotiek menstruācijas.
Simptomi
- Galvassāpes
- Sāpīgs dzimumakts
- Paaugstināta sirdsdarbība
- Neregulāra dzemdes asiņošana
- Sausa maksts
- Uzbudināmība
- Mainīgs arteriālais asinsspiediens
- Sausas acis
- Paaugstināta svīšana
- Karstuma vaļņi
Citi iemesli
Palielinoties sievietes vidējam dzīves ilgumam, menopauzes sākums paliek nemainīgs. Rezultātā mūsdienu sievietes piedzīvo daudz ilgāku menopauzes periodu nekā agrāk. Tāpēc ir tik svarīgi nodrošināt labu dzīves kvalitāti sievietēm, īpaši menopauzes laikā.
Izmantojot menopauzes testus, uzziniet, vai jūs joprojām esat auglīga >>
Menopauzes testi arī parāda, vai jaunāka sieviete ir auglīga. Ir svarīgi atcerēties, ka testi ir tikai palīglīdzekļi – faktisko diagnozi nosaka ārsts.
Menopauze var būt gan dabiska, gan mākslīga (pēc ķirurģiskas olnīcu noņemšanas). Jebkurā gadījumā menopauzē sievietes dzimumorgānos notiek novecošanās procesi, kas ir neatgriezeniski un mēdz progresēt. No otras puses, šo procesu var apturēt ar hormonu aizstājterapiju.
Vai menopauze ir izārstējama?
Menopauzes simptomus var ārstēt ar hormonu aizstājterapiju ar sieviešu dzimuma hormoniem. Hormonu aizstājterapiju nedrīkst veikt pacientiem ar krūts vēzi vai dzemdes kakla vēzi, smagu aknu slimību, akūtām trombemboliskām slimībām un porfīriju (asins slimību). Lai nozīmētu hormonu aizstājterapiju, jākonsultējas ar ārstu, kurš uzraudzīs ārstēšanas gaitu.
Viens no veidiem, kā ieņemt bērnu, ir olšūnu sasaldēšana, kamēr sieviete joprojām ir auglīga. Tomēr šī metode ir dārga.