Menstruācijas pēc dzemdībām

Menstruācijas pēc dzemdībām sāksies atkarībā no tā, vai un cik daudz baro bērnu ar krūti. No otras puses, katras sievietes ķermenis un apstākļi ir atšķirīgi, tāpēc ir grūti precīzi noteikt, kad pēc dzemdībām atkal sāksies menstruācijas.

Aptuvenie periodi pirms menstruācijas ir aprakstīti zemāk. Ja neesat pārliecināts, vai viss notiek labi, konsultējieties ar savu ārstu.

Zīdīšanas mātēm

Viena no zīdīšanas priekšrocībām ir tā, ka menstruācijas ļoti kavējas. Ja māte regulāri baro bērnu ar krūti katru dienu (t.i., gan dienu, gan nakti) kopš dzimšanas, menstruācijas var atjaunoties tikai pēc 6 mēnešiem vai ilgāk. Perfekti sakārtota daba – sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, nav jārūpējas par tamponiem, cieš no PMS un citām neērtībām!

Tomēr, ja barojat bērnu ar krūti retāk vai bērnam augot retāk, menstruācijas pēc dzemdībām var sākties agrāk. Piemēram, ja jūsu mazulis guļ naktī bez pamošanās vai ja barojat ar jauktu pārtiku, ļoti iespējams, ka menstruācijas sāksies labi pēc nepilna pusgada.

Svarīgs! Barošana ar krūti nekādā gadījumā negarantē, ka ovulācija nenotiks. Tas ir ļoti individuāli – dažām pat zīdītājām mēnešreizes atgriežas mēnesi pēc dzemdībām, bet citām – pusgadu. Tāpēc barošana ar krūti negarantē, ka grūtniecība neiestāsies. Turklāt daži eksperti saka, ka sievietes ir visauglīgākās pēc dzemdībām (protams, kad ir sākušies cikli).

Māmiņām, kas nebaro bērnu ar krūti

Ja barojat savu bērnu ar mazuli, menstruācijas, iespējams, sāksies 2-3 mēnešus pēc dzemdībām. Ja menstruācijas nesākas pēc trim mēnešiem, sazinieties ar savu ārstu.

Visām mammām

Ir svarīgi atcerēties, ka pirmā olšūna nobriest (un ovulācija) notiks pirms pirmajām menstruācijām pēc dzemdībām. Tāpēc, ja jūs neplānojat grūtniecību atkārtoti, jums jālieto kontracepcijas līdzekļi, tiklīdz atgriežaties dzimumaktā. Pastāv mīts, ka māte, kas baro bērnu ar krūti, nevar iestāties grūtniecība – kā minēts iepriekš, tas neatbilst patiesībai.

Neuztraucieties, ja menstruācijas pēc piedzimšanas būs vājākas vai stiprākas nekā pirms grūtniecības. Vai arī, ja sākumā cikls ir neregulārs, tā ir bieža parādība pēc dzemdībām. Tomēr, ja neregulāri cikli ilgst vairākus mēnešus vai jūsu mēnešreizes ir ļoti augstas, apmeklējiet savu ārstu. Neparastus ciklus var izraisīt dzemdes vai hormonālā nelīdzsvarotība.