Ovulācijas simptomi

Ovulācijas simptomi katrai sievietei ir atšķirīgi, dažām to vispār nav. Turklāt atšķiras arī ovulācijas laiks. Dažām sievietēm ovulācija katrā ciklā notiek vienā un tajā pašā laikā, savukārt citām tā var notikt dažādās dienās.

Pamanot ovulācijas simptomus, ir iespējams zināt, kad notiks ovulācija. Ir arī ļoti svarīgi precīzi zināt, kādi ovulācijas simptomi var rasties.

Uzziniet ovulācijas datumu, izmantojot kalkulatoru >>

Tas viss ir ļoti svarīgi, lai iestātos grūtniecība, jo ovulācija ir veiksmīgas apaugļošanas atslēga. Tādēļ jums vajadzētu labi pārzināt iespējamos ovulācijas simptomus un zināt, ko tie nozīmē.

Galvenie ovulācijas simptomi

Vēlreiz ir svarīgi atzīmēt, ka simptomi var atšķirties atkarībā no sievietes vai arī tie var nebūt vispār. Tomēr šeit ir apkopoti visbiežāk sastopamie ovulācijas simptomi sievietēm.

Izdalījumi no dzemdes kakla. Šie svaigie izdalījumi, kas atgādina olu baltumu, ir nozīmīga pazīme, ka jūs gatavojaties ovulēt vai jau ovulējat. Ovulācija parasti notiek dienā, kad šie izdalījumi ir visvairāk.

Ķermeņa temperatūras izmaiņas. Tieši pirms ovulācijas dažām sievietēm ķermeņa temperatūra nedaudz pazeminās, savukārt tūlīt pēc ovulācijas tā ievērojami paaugstinās. Šāda temperatūras paaugstināšanās ir zīme, ka ovulācija ir tikko notikusi. Regulāra ķermeņa temperatūras mērīšana un marķēšana vairākus mēnešus palīdzēs labāk prognozēt, kad notiek ovulācija.

Dzemdes kakla stāvoklis. Dzemdes kaklā notiek vairākas izmaiņas, kad notiek ovulācija. Ovulācijas laikā dzemdes kakls ir mīksts, atvērts, mitrs, un tas ir nedaudz pacelts augstāk. Lai pamanītu atšķirības starp dzemdes kaklu normālos un ovulācijas apstākļos, būs vajadzīgs zināms laiks.

Šie ir trīs vissvarīgākie ovulācijas simptomi, kurus vajadzētu zināt, lai veiksmīgi prognozētu, kad jums būs ovulācija.

Sekundārie ovulācijas simptomi

Papildus trim galvenajiem jau pieminētajiem ir arī vairāki citi ovulācijas simptomi, kurus sievietes var izjust. Tos sauc par sekundāriem, un tie nav raksturīgi visām sievietēm, turklāt tie var nebūt tik pamanāmi.

Sekundārie ovulācijas simptomi:

  • Neliela asiņošana (daudz mazāk nekā menstruāciju laikā)
  • Nelielas sāpes vēdera vienā pusē
  • Paaugstināta jutība krūtīs
  • Meteorisms
  • Paaugstināts libido (tieksme pēc seksa)
  • Palielināta oža, garšas un redzes sajūta

Sākumā iemācīties atpazīt ovulācijas simptomus var nebūt viegli, bet pēc kāda laika jūs tos varēsiet viegli atšķirt. Labāk iepazīstot savu ciklu, jūs vismaz aptuveni varēsiet paredzēt ovulācijas datumu, un tas, cita starpā, palīdzēs jums zināt, kad sākt lietot ovulācijas testus, kas precīzi nosaka ovulācijas laiku.

Notiek ovulācija. Ko tālāk?

  • Uzziniet par to, kā darbojas ovulācijas testi
  • Pērciet ovulācijas testus
  • Jūs varat uzzināt vairāk par ovulāciju šeit