Ovulācijas tests palīdzēs jums palikt stāvoklī

Ovulācijas tests palīdzēs jums palikt stāvoklī. Izmantojiet testu mājās un uzziniet savas auglīgās dienas.

Ovulācijas testi precīzi, uzticami un savlaicīgi nosaka jūsu auglīgāko periodu ciklā. Tādā veidā tie ievērojami palielina iespēju palikt stāvoklī. Ovulācijas testus ir ļoti viegli izmantot mājās, un tos var lēti iegādāties tiešsaistē. Pirms testu izmantošanas ir svarīgi izlasīt instrukcijas, lai pārliecinātos, ka tos pareizi lietojat. Šajā rakstā mēs apspriedīsim ovulācijas testu darbību un sniegsim dažus padomus par to izmantošanu.

Ovulācijas testi parāda jūsu auglīgās dienas

Ovulācija ir process, kurā olšūna atstāj olnīcu un nonāk olvadā, kur to var apaugļot.

Lielākajai daļai sieviešu ovulācija notiek aptuveni cikla vidū, t.i., 14. dienā. Tomēr, ja jūsu cikli ir neregulāri, precīza ovulācijas datuma prognozēšana var būt sarežģīta. Turklāt vairāki apkārtējie faktori var izraisīt ovulāciju agrāk vai vēlāk, nekā paredzēts. Bieži vien sievietes ķermenis izturas ļoti atšķirīgi, un ovulācija var notikt no cikla 8. līdz 21. dienai. Parasti, jo ilgāks ir sievietes cikls, jo vēlāk notiek ovulācija.

Daži vārdi par ovulāciju. Olšūna aug un attīstās, ja tiek pakļauta FSH jeb folikulus stimulējošam hormonam. Pati ovulācija ir olšūnas atdalīšanās no olnīcas, ko izraisa pēkšņa LH vai luteinizējošā hormona koncentrācijas palielināšanās organismā. Ovulācijas testi ir lielisks līdzeklis galvenokārt tāpēc, ka tie iepriekš paredz ovulāciju. Un dara to ļoti precīzi un ticami. Ovulācijas kalkulators – ķermeņa temperatūras mērītājs – ir bieži izmantots veids, kā noteikt ovulāciju, taču tas var nebūt pilnībā precīzs un uzticams.

Ovulācijas testu veikšana

Ovulācijas testu ietekme ir balstīta uz iepriekšminētā luteinizējošā hormona LH daudzumu organismā, precīzāk urīnā. Pat pirms ovulācijas sākuma organismā pēkšņi un ļoti ievērojami palielinās LH līmenis. Ovulācijas testi identificē šīs izmaiņas, kas ir iemesls to precizitātei un uzticamībai. Galu galā jūsu cikla gaita ir atkarīga no hormonu aktivitātes. Pozitīvs ovulācijas testa rezultāts nozīmē, ka ovulācija notiks nākamo trīs dienu laikā jeb pēc 24–72 stundām. Auglības maksimums tiks sasniegts aptuveni 36 stundas pēc pozitīva ovulācijas testa.

LH līmeņa paaugstināšanās ir ļoti īsa, tāpēc ovulācijas testa izmantošanas laiks ir ļoti svarīgs. Tā kā LH izdalās no rīta, testu vislabāk veikt pusdienlaikā vai pēcpusdienā.

Ovulācijas testu izmantošana un rezultāti

Ovulācijas testi parasti ir divu veidu: sloksnes un kasetes. Abi ir vienlīdz uzticami un precīzi, un tas, kuru izmantot, ir atkarīgs no jums. Lietojot sloksnes veida testu, to dažas sekundes vajadzētu iemērkt traukā ar urīnu. Ir arī testi, kurus jāizmanto, urinējot tieši uz tiem.

Iegremdējiet testa sloksni urīnā uz dažām sekundēm, rezultāti parasti parādās piecu minūšu laikā. Savukārt testa rezultāti parasti ir redzami joslas formā. Testā ir kontroles josla, ar kuras krāsu intensitāti var noteikt, vai rezultāts ir pozitīvs (kad sloksnes krāsa ir vienāda vai spilgtāka nekā kontroles joslā) vai negatīva (ja sloksne ir bālāka par kontroles joslu). Atcerieties, ka jūsu ķermenī vienmēr ir nedaudz LH, tāpēc bāla krāsa nenozīmē, ka notiks ovulācija – ir ļoti svarīgi to salīdzināt ar kontroles joslu.

Kad sākt lietot ovulācijas testus?

Ir ļoti svarīgi zināt, kad cikla laikā sākt lietot ovulācijas testus. Jo, ja sākat pārāk vēlu, varat vienkārši palaist garām ovulācijas laiku. Lai būtu pilnīgi pārliecināta, jums būs jāveic neliels aprēķins.

Pirmkārt, jums jāzina sava cikla ilgums: no pirmās menstruācijas dienas (asiņošanas) līdz pēdējai dienai pirms nākamā menstruācijas sākuma (asiņošanas). Jums vajadzētu zināt savu normālo (vidējo) pēdējo dažu ciklu ilgumu dienās. Pēc tam varat izmantot zemāk esošo tabulu, lai uzzinātu, kurā cikla dienā jums vajadzētu sākt lietot ovulācijas testus:

Ovulācijas kalkulatoru var izmantot arī, lai uzzinātu savas auglīgās dienas. Tomēr tas parāda tikai paredzamo ovulācijas datumu un tāpēc nav tik precīzs kā ovulācijas testi.