Pāris faktori, par kuriem padomāt, lai atvieglotu savu ceļu pie bērniņa

Pāris faktori, par kuriem padomāt, lai atvieglotu savu ceļu pie bērniņa. Ja esat nolēmusi palikt stāvoklī, iespējams, esat emocionāli gatava dzemdēt bērnu, bet vai jūsu ķermenis ir gatavs? Lai palīdzētu nodrošināt veselīgu grūtniecību, ieplānojiet tikšanos ar savu veselības aprūpes sniedzēju, tiklīdz sākat domāt par grūtniecību. Iepriekšēja tikšanās ir īpaši svarīga, ja esat vismaz 30 gadu vecumā vai jums ir kādi hroniski veselības traucējumi, vai īpašas bažas. Plānošana ir labākais līdzeklis, kas jums palīdzēs palikt stāvoklī, tādēļ piedāvāsim pāris apstākļus, par kuriem padomāt, pirms uzsākat savu ceļu pie bērniņa.

Pāris faktori, par kuriem padomāt, lai atvieglotu savu ceļu pie bērniņa

Pārziniet savu ciklu – neatkarīgi no tā, vai esat lietojusi kontracepciju vai nē, tagad ir pienācis laiks iepazīties ar savu dabīgo menstruālo ciklu. Izmantojot logu, kad esat visauglīgākā, jūs varēsit ātrāk palikt stāvoklī. Kā to izdarīt? Tas ir pavisam vienkārši. Ovulācijas testi ir lielisks veids, kā uzzināt, vai un kad jūsu ķermenī notiek ovulācija. Ovulācijas tests ir lietojams tik pat vienkārši kā grūtniecības tests, tādēļ tos ir ērti izmantot mājas apstākļos. Ovulācijas testi un to lietošana ilgākā periodā jums sniegs informāciju par to, kad jums notiek ovulācija, un šo auglības logu varat izmantot, lai iestātos grūtniecība. Vēl izpratne par jūsu cikliem palīdzēs jums atklāt, vai kaut kas ir nav kārtībā un ir jārisina kāda problēma, ko jums palīdzēs darīt jūsu ārsts vai ginekologs. Sāciet, vienkārši ierakstot menstruāciju sākumu un beigas, lai redzētu, kā mainās cikla ilgums katru mēnesi. Varat arī atzīmēt kaut ko līdzīgu neregulārai asiņošanai un arī to, ja notiek smērēšanās. Vidējais menstruālā cikla ilgums var svārstīties no 21 līdz 35 dienām. Ir daudzas lietotnes, kas var palīdzēt pierakstīt šo informāciju un ar tām jūs varēsiet salīdzināt arī iepriekšējo mēnešu rezultātus.

Veselība

Vēl jums vajadzētu parūpēties par savu veselību. Izmēģiniet kādas jaunas aktivitātes, piemēram, jogu. Tai ir vairākas priekšrocības ne tikai jūsu veselības uzlabošanai, bet arī jūsu auglībai. Regulāra jogas piekopšana var palīdzēt jūsu emocijām un trauksmei, kas saistīta ar ieņemšanas procesu. Jūs arī stiprināsiet savu ķermeni, gatavojoties grūtniecībai.

Vai jums ir kādi hroniski veselības traucējumi? Tagad ir īstais laiks ar tiem tikt galā. Ja Jums ir hroniskas veselības problēmas, piemēram, diabēts, astma vai paaugstināts asinsspiediens, tad pirms bērniņa ieņemšanas pārliecinieties, ka šīs problēmas tiek kontrolētas. Dažos gadījumos jūsu veselības aprūpes sniedzējs var ieteikt pielāgot zāles vai citas ārstēšanas metodes pirms grūtniecības iestāšanās. Jūsu veselības aprūpes sniedzējs arī izskaidros jebkādu īpašu aprūpi, kas jums varētu būt nepieciešama grūtniecības laikā. Pastāstiet savam ārstam par visām zālēm vai uztura bagātinātājiem, ko lietojat. Atkarībā no konkrētā produkta jūsu veselības aprūpes sniedzējs var ieteikt mainīt devu, pāriet uz kaut ko citu vai pārtraukt to lietošanu pirms grūtniecības iestāšanās.

Jūsu partneris

Kā pēdējo faktoru, kas ir svarīgs, varam minēt arī jūsu partnera vecumu. Palielinoties mātes vecumam, palielinās auglības problēmu, grūtniecības zuduma un noteiktu hromosomu stāvokļu iegūšanas risks. Dažas ar grūtniecību saistītas komplikācijas, piemēram, grūtnieču diabēts, ir biežāk sastopamas vecākām mātēm, tomēr arī mazuļa tēva vecumam var būt nozīme. Jūsu veselības aprūpes sniedzējs var palīdzēt jums abiem aplūkot visus riskus, kā arī izstrādāt plānu, lai jūsu mazulim sniegtu vislabāko iespējamo dzīves sākumu. Vecāki, kuriem ir vairāk gadu, pieredz lielākas problēmas grūtniecības uzsākšanā, tomēr lielāka dzīves pieredze ļauj mazulim sniegt vairāk, kad viņš vai viņa ierodas šajā pasaulē, tādēļ dzemdībām dažādos vecuma posmos ir atšķirīgas priekšrocības.