Grūtniecības plānošana

Grūtniecības plānošana jau sen ir bijusi neatņemama jaunas ģimenes dzīves sastāvdaļa. Karjera, dzīvesvieta, finansiālais stāvoklis un citi iemesli nosaka, kad jaunais pāris nolems, ka ir pienācis laiks ģimenes pieaugumam. Apmēram 60 procenti. tiek plānotas grūtniecības. Grūtniecības plānošana var palīdzēt tai daudz labāk sagatavoties. Rezultātā šie 9 mēneši ir daudz gludāki.

Kāpēc plānot grūtniecību?

Ir pierādīts, ka grūtniecības plānošana nodrošina daudz vienmērīgāku grūtniecību, dzemdības. Pāris, kurš plāno grūtniecību, jau laikus rūpējas par savu veselību, atsakās no kaitīgiem ieradumiem un dzīvo veselīgāk. Interese ir arī par grūtniecību un dzemdībām – tādējādi gatavojoties dažādām situācijām.

Vizīte pie ārsta

Lai gan grūtniecības laikā jūs bieži apmeklēsit savu ārstu, jums ir jāapmeklē ārsts pirms grūtniecības iestāšanās. Ja ir kādas veselības problēmas, kas liegtu palikt stāvoklī vai radītu problēmas grūtniecības laikā, labāk tās jau iepriekš novērst. Ja jums vai jūsu partnerim ir bijusi cistiskā fibroze vai sirpjveida šūnu slimība, jums jākonsultējas arī ar ģenētiku.

Zobi

Pirms grūtniecības iestāšanās ir ļoti svarīgi risināt visas satraucošās mutes higiēnas problēmas. Grūtniecības laikā zobi biežāk bojājas, tāpēc zobārsta apmeklējuma laikā ir ļoti svarīgi visu paveikt.

Atkarības

Droši vien visi zina, ka grūtniecības laikā nevajadzētu smēķēt un lietot alkoholu. Tomēr ir ļoti svarīgi atteikties no šīm lietām pirms grūtniecības iestāšanās. Tas ir svarīgi gan sievietēm, gan vīriešiem. Gan auglību var pasliktināt tabaka, alkohols un pārmērīga kofeīna uzņemšana. Tāpat divatā ir daudz vieglāk atteikties no kārdinājuma – jūs varat atbalstīt viens otru, parūpēties par otru.

Vakcinācijas

Jūsu ārstam jāiesaka jūs par vakcināciju, kas jāveic pirms grūtniecības iestāšanās. Dažās valstīs sievietēm ieteicams vakcinēties pret gripu. Jo, ja grūtniecības laikā saslimsti, komplikācijas ir daudz bīstamākas, var piedzīvot augli vai pat spontāno abortu. Ieteicama arī vakcinācija pret masaliņām un vējbakām.

Ķermeņa masa

Gan nepietiekams, gan liekais svars ietekmē jūsu grūtniecības iestāšanās iespējas. Nepietiekams svars, visticamāk, izraisa ovulāciju. Pirms grūtniecības jāpieņem vismaz daži kilogrami. Liekais svars noslogo organismu, kā arī samazina auglību. Turklāt grūtniecības laikā jūs iegūsit daudz. Tāpēc pirms vingrošanas centies nomest nevajadzīgos kilogramus, piemēram, vingrojot. Jūs varat runāt ar savu ārstu par savu parasto ķermeņa svaru vai aprēķināt savu ĶMI.

Uzturs

Tagad ir labākais laiks, lai pareizi sabalansētu savu uzturu. Atteikties no ātrās ēdināšanas, ēst vairāk augļu, dārzeņu, pilngraudu un tā tālāk.