Menstruācijas ir ikmēneša asiņošana, ko piedzīvo sievietes reproduktīvā vecumā. Menstruāciju ilgums ir atšķirīgs un katrai sievietei ir individuāls. Parasti vienai un tai pašai sievietei katra cikla laikā menstruācijas ilgst vienādi vai ļoti līdzīgi. Lielākā daļa menstruāciju ilgst 3-5 dienas.
Kas ir menstruācijas?
Katra cikla laikā organismā palielinās hormona estrogēna daudzums, tādējādi veicinot olšūnas attīstību olnīcās. Kad tas ir nobriedis, tas atstāj olnīcu un nonāk olvados (to sauc par ovulāciju). Tajā pašā laikā sievietes dzemdes gļotāda sabiezē – tā organisms gatavojas grūtniecībai.
Pēc olnīcas atstāšanas olšūna nonāk olvados, kur var apaugļot vīrieša spermu. Ola izdzīvo tikai aptuveni 24 stundas pēc ovulācijas. Ja tā šajā laikā netiek apaugļota, sabiezētais dzemdes gļotādas slānis sadalās un tiek izvadīts caur maksts. Tie ir menstruācijas periodi.
Menstruāciju ilgums
Kā jau minēts, menstruācijas parasti ilgst 3-5 dienas. Tomēr arī menstruācijas, kas ilgst 2-7 dienas, tiek uzskatītas par normālām. Pirmajos gados, kad meitenēm sākas menstruācijas, cikls parasti ilgst ilgāk. Tomēr pieaugušā vecumā un vēlāk cikli kļūst īsāki un regulārāki. Parastais cikla ilgums tiek uzskatīts par 21-35 dienām.
Vai ir iespējams iestāties grūtniecība menstruāciju laikā?
Lai gan sievietei, kura mīl menstruāciju laikā, parasti nevajadzētu palikt stāvoklī, noteiktos īpašos apstākļos tas tomēr ir iespējams.
Pieņemsim, ka sievietes cikls ir daudz īsāks par vidējo (piemēram, 23-24 dienas) un menstruācijas (asiņošana) ilgst 7 dienas, grūtniecība ir iespējama, ja sieviete mīlējās pēdējā menstruāciju dienā un ovulācija notika pēc trim dienām. . Iemesls tam ir tas, ka sperma, kas nonāk sievietes ķermenī, saglabā dzīvotspēju 3-5 dienas.